teisipäev, 24. jaanuar 2012

24.02.2012 kõnekoosolek Tammsaare pargis ning marss Toompeale

Rahvaalgatuse taastamine sellisel kujul, nagu see oli sätestatud Eesti Vabariigi (lüh. EV) 1920. aastast pärit põhiseaduses, on RTK hinnangul hädavajalik, et EV kodanikud saaks riigis toimuvat otsesemalt mõjutada. RTK leiab, et praeguses olukorras ei saa kodanikud oma tahet piisaval määral väljendada ning riiki juhtiv poliitkartell surub kodanikele oma tahtmise alati peale.


RTK asutaja, Jaan Hatto meenutab: "1920. aasta põhiseaduse kohaselt piisas kahekümne viie tuhande kodaniku häälest, et seaduseelnõu võetaks Riigikogus arutusele ning kui Riigikogu selle tagasi lükkas, siis tuli eelnõu panna rahvahääletusele. Referendumi tulemus oli Riigikogule siduv, eelnõu muutus seaduseks. EV praeguse põhiseaduse järgi (56. paragrahv, 2. lõige) seevastu teostab rahvas küll kõrgeimat riigivõimu rahvahääletuse läbi, kuid rahval pole mingit võimalust rahvahääletust ise algatada."

RTK korraldas rahvaalgatuse taastamist nõudva kõnekoosoleku ja Toompea-marsi ka 2011. aasta 24. veebruaril. Toonane kõnekoosolek peeti Musumäel. Samal teemal 20. augustil 2012 korraldatud kõnekoosolek ja Toompea-marss toimus aga juba Tammsaare pargis.

RTK on Talinnaga seotud eestimeelseid inimesi ühendav ning esindav organisatsioon, kes pooldab Eesti riikliku iseseisvuse ning Eesti rahvusriikluse taastamist.

NB!
2019 aastal Rahvaalgatusmarssi ei toimu.
Korraldajad tänavad teid osalemast varasematel marssidel.